DOLGIT GEL GEL 1X50GM

Kód: 0057542

Charakteristika: Léčivý přípravek

Farmakoterapeutická skupina: Lokální léčiva k terapii bolestí svalů a kloubů (ATC: M02AA13)

Popis:

Ibuprofen působí proti bolesti a zánětu. Jeho účinek je podmíněn tlumením tvorby prostaglandinů  a jiných zprostředkovatelů, které se podílejí na vzniku a rozvoji těchto příznaků. Ke zmírnění bolesti,  zmenšení otoků  a  značnému  zlepšení  hybnosti končetin dochází již za půl hodiny.

skladem 3 ks

73 Kč
77 Kč -5 %

Podrobný popis produktu DOLGIT GEL GEL 1X50GM

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci.

Příbalová informace - VP
Informace pro použití, čtěte pozorně!

DOLGIT Gel
(Ibuprofenum)
gel

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
 Dolorgiet Pharmaceuticals, St. Augustin/Bonn, Německo

VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR 
PRO.MED.CS Praha a.s., Praha, Česká republika

SLOŽENÍ 
Ibuprofenum 5 g ve 100 g  gelu
Isopropylalkohol, střední nasycené triacylglyceroly, isopropylidenglycerol, poloxamer, čištěná voda, levandulová silice, silice květů citroníku hořkého

 INDIKAČNÍ SKUPINA
 Nesteroidní antiflogistikum

CHARAKTERISTIKA
Ibuprofen působí proti bolesti a zánětu. Jeho účinek je podmíněn tlumením tvorby prostaglandinů  a jiných zprostředkovatelů, které se podílejí na vzniku a rozvoji těchto příznaků. Ke zmírnění bolesti,  zmenšení otoků  a  značnému  zlepšení  hybnosti končetin dochází již za půl hodiny.

INDIKACE
DOLGIT Gel je určen k místní léčbě poranění pohybového ústrojí při sportu nebo při nehodách, jako je zhmoždění, výron, vymknutí, vykloubení a namožení svalu.
Na doporučení lékaře se přípravek používá k léčbě akutních či chronických zánětlivých a bolestivých chorobných stavů pohybového ústrojí (zánětlivých revmatických  onemocnění kloubů a páteře, otoků  nebo zánětů měkkých  tkání, přiléhajících ke  kloubům, např.  tíhových  váčků  (burs),  šlach,  šlachových  pochev, vazů a kloubních pouzder, dále při  ztuhlosti ramene, bolestech svalů, ústřelu (lumbagu)) a při zánětech žil.
Přípravek je určen pro dospělé a děti od 14 let.

KONTRAINDIKACE
DOLGIT Gel se nesmí používat při známé přecitlivělosti na ibuprofen, pomocné látky a jiné protizánětlivé léky (nesteroidní antiflogistika), která se v minulosti projevila záchvaty astmatu, kopřivkou nebo rýmou.
DOLGIT Gel nesmí být použit na porušený kožní povrch (otevřené rány nebo kožní onemocnění), ani na sliznice a do očí.
Během těhotenství a kojení lze přípravek použít pouze na doporučení lékaře. Při kojení se přípravek nesmí dlouhodobě nanášet na velké plochy, v poslední třetině těhotenství se přípravek nepoužívá.
 DOLGIT Gel není vhodný pro léčení dětí do 14 let.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY
DOLGIT Gel je při použití na kůži obvykle dobře snášen. Během léčby může ojediněle dojít k projevům přecitlivělosti  na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků.
Ve  velmi  vzácných  případech  může  dojít k rozvoji reakce z přecitlivělosti ve formě dušnosti vyvolané zúžením průdušek.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte léčbu a poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.

INTERAKCE
Dosud nejsou známy interakce místně podávaného ibuprofenu s jinými léky. Přesto bez porady s lékařem nenanášejte na stejná místa jiné přípravky k zevnímu použití.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ
Pokud lékař nedoporučí jinak, nanese se 3 až 4 krát denně v časových odstupech 3 až 4 hodiny na postižené místo 4 až 10 cm dlouhý proužek gelu a pečlivě se vetře. 
Podle rozhodnutí lékaře je možno průnik účinně podpořit použitím iontoforézy. U revmatických onemocnění délku léčby určuje lékař, většinou postačují 3-4 týdny, u poranění při sportu nebo při nehodě 2 týdny.
Po nanesení DOLGIT Gelu na postižené místo se doporučuje omytí rukou (pokud se gel nenanášel na ruce).

UPOZORNĚNÍ
DOLGIT Gel obsahuje jako pomocnou látku isopropylalkohol, který může způsobit podráždění kůže. 
Používání gelu je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu. O vhodnosti současného používání přípravku DOLGIT Gel s jinými léky se poraďte s lékařem. 
Jestliže se při poranění příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé  reakce, poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.
Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25C.

VAROVÁNÍ
Přípravek nesmí  být používán po uplynutí  doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

BALENÍ
Hliníková tuba obsahující 20 g , 50 g nebo 150 g gelu.

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
25.2.2009